ΕΔΥ

Ενημέρωση για τη λειτουργία της Ε.Δ.Υ.

Στα πλαίσια της λειτουργίας της Ε.Δ.Υ. (Επιτροπή Διεπιστημονικής Υποστήριξης) στο σχολείο μας για τον σχεδιασμό και την εφαρμογή στοχευμένων εκπαιδευτικών και ψυχοκοινωνικών παρεμβάσεων σε ατομική ή ομαδική βάση, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τον τρόπο λειτουργίας της Ε.Δ.Υ.

Καλούμε τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών της πρώτης τάξης σε ενημέρωση που θα γίνει την Τρίτη 28 Νοεμβρίου 2023, στις 08.20-10.00, στο αμφιθέατρο από την κ. Κούρτη Βενετία (ψυχολόγο) και Τσιφλίκα Γεώργιο (κοινωνικό λειτουργό) του σχολείου μας.

Θα δοθούν κατευθύνσεις για την μετάβαση και προσαρμογή των μαθητών στο δημοτικό σχολείο και θα απαντηθούν ερωτήματα των γονέων. Κρίνουμε αναγκαία την παρουσία σας στη συγκεκριμένη ενημέρωση.

Σας ευχαριστούμε